Ciekawostki o komputerach. Co warto wiedzieć?
Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienność bez korzystania z komputera. To z jego pomocą możemy być na bieżąco z informacji z kraju i ze świata, mieć dostęp do sklepów internetowych, dokonywać płatności, czy wykorzystywać go do nauki. Jak to się wszystko zaczęło? Poznaj ciekawostki o komputerach, które dla Ciebie przygotowaliśmy!
2020-06-16, 13:11

Jak wyglądał pierwszy komputer?

Pora przyjrzeć się ciekawostkom o komputerach! Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pierwszy model komputer nie przypominał tego, który znany jest obecnie. Stworzona na przełomie lat 1936-1938 maszyna mierzyła niemal 2 metry szerokości i wysokości. Komputer mechaniczny działał w systemie binarnym i składał się niemal z 20 tys części. Dekadę później powstał już komputer elektroniczny, którego wszystkie elementy ważyły aż 42 tony. 

Ciekawostki o komputerach, które musisz poznać! 

Działanie komputera zrewolucjonizowało wiele sektorów gospodarki, a także umożliwiło dostęp do rzeczy, o których wcześniej nikomu by nie śniło. Warto mieć również jednak na uwadze, że korzystanie z komputera stwarza też wiele zagrożeń, takich jak wykradnięcie ważnych danych. Przykładem tego jest znana na całym świecie sytuacja ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rozprzestrzeniający się wirus Mydoom doprowadził do strat liczących niemal 38 miliardów dolarów. Chcesz poznać również inne ciekawostki o komputerach? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

KONTAKT / AUTOR
Odrabiamy
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.