Ciekawostki o przytulaniu - wszystko co warto wiedzieć
Przytulanie to gest, nad którym mało kto się na co dzień zastanawia. Jak pokazują badania, bliski kontakt z drugą osobą jest w stanie pozytywnie oddziaływać na funkcjonowanie organizmu. Dlaczego tak się dzieje? Zobacz, jakie ciekawostki o przytulaniu dla Ciebie przygotowaliśmy!
2020-07-29, 19:02

Najlepsze ciekawostki o przytulaniu 

O wpływie dotyku na stan zdrowia człowieka powstały już rozprawy doktorskie. Jak się okazuje, dotyk drugiej osoby jest w stanie pozytywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu, a także przyczynić się do ogólnej poprawy samopoczucia. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? W tym celu powstały ciekawostki o przytulaniu. Zaczynamy! 

Korzyści płynące z przytulania

Udowodniono, że dzieci, które mogą liczyć na dotyk już od młodych lat, szybciej się rozwijają. Przytulanie i głaskanie wydziela oksytocyny, czyli hormony, które wydzielają się właśnie podczas kontaktu. Dotykowi możemy zawdzięczać lepsze samopoczucie, obniżenie poziomu kortyzolu, zwanego również jako hormon stresu. W sytuacjach nerwowych przytulenie do bliskiej osoby może wywołać rozluźnienie i pozwala zapomnieć o problemie. 

Dlaczego warto przytulać się na co dzień? 

Czy gest przytulania musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z sytuacją stresową lub smutkiem? Nic bardziej mylnego! To dobry sposób na to, aby okazać wdzięczność, pochwalić kogoś lub jako sposób na przywitanie. Pamiętaj, że przytulanie nic nie kosztuje. To miły gest, który może poprawić komuś humor, a także wesprzeć go na duchu. I choć kwestia dotyku i śmiałości w wyrażaniu gestów wynika też z uwarunkowań kulturalnych, to warto mieć na uwadze, że aktów altruizmu i życzliwości nigdy za wiele. Sprawdź pozostałe ciekawostki o przytulaniu i zobacz, dlaczego warto dzielić się tym gestem z innymi!   

KONTAKT / AUTOR
Odrabiamy
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.